טיפים של שיפור הזיכרון - מה הטיפ שלך?

בקשנו ואתם שתפתם אותנו בטיפ שלכם לשיפור הזיכרון ויצירת זיכרון טוב יותר. יש לכם טיפ נוסף? שתפו אותנו 

טיפים לשיפור הזיכרון - י.נ.

לרשום פגישות ומשימות בסלולרי. עם התראה שמצפצפת. הסביבה משתגעת. אבל אני זוכרת

טיפים לשיפור הזיכרון - ו.ר.

אני למשל שוכחת שם הרחוב של בתי שהוא "מרסיי". הצלחתי רק בצורה אחת ויחידה . לקחתי האות הראשונה של בתי שגרה שם מור אחריו האות הראשונה של שמי שהוא ר וכך הצלחתי לזכור את השם מרסיי.

טיפים לשיפור הזיכרון - הילה ליאני

לרשום כל דבר ולהשים את זה באותו מקום . לרשום ביומן דברים שחשובים לך לא שוכחים

טיפים לשיפור הזיכרון

מרימים את הראש למעלה וכך גורמים לחלק שאחראי על הזיכרון להמתח ומימלא להזכר (לא מזיק)

טיפים לשיפור הזיכרון

כדי לזכור שמות או מלה (אולי בשפה זרה שלמדתי ואני עלולה לשכוח) וכו' לעשות חזרות, אבל במירווחי זמן. כך הזיכרון יוטמע טוב יותר. בהצלחה

טיפים לשיפור הזיכרון - בת שבע

לכתוב על דף את כל הסידורים של כל השבוע,וכך לעבור על המשימות יום אחר יום, והתענוג הגדול לראות איך המשימות נעשות, ע"י זה שמוחקים כל מה שנעשה. מה מרווחים מכך?
1.עוברים על הרשימה כל יום ומשננים. 2.לא שוכחים כלום.
3.ישנה עשיה מתמדת.
4.וסיפוק גדול על ההספק.
5.אם במידה ולא הצלחנו לעשות משימה כל שהיא, לא נורא תמיד יש הזדמנות לחזור ולהשלים את המשימה,העיקר לעבור על הרשימה ולעשות.
שווה לנסות, בהצלחה.

טיפים לשיפור הזיכרון - שלום ב.א.

העיקרון שבזיכרון הוא: שהסבלנות חייבת לגבור על העצלנות. אם ברצונך לזכור משהו קצר, אמור זאת בקול לפחות 5 פעמים, ואל תשכח לומר זאת שוב לאחר 5 דקות. אם ברצונך לזכור חומר למבחן כלשהו, חלק את החומר לקטעים קצרים,וקרא כל קטע לאט לפחות 3 פעמים בקול רם, ולבסוף את כל החומר פעמיים בקול רם.זה בדוק שזה עובד ועוזר ב-100%. קיימת עוד שיטה שעובדת: למי שמסוגל ויכול ללמוד בעל-פה את החומר. ולסיום והכי הכי הכי חשוב הוא:אחרי שסיימתם להתכונן, לא לראות כלום ולא לקרוא כלום ולא לשמוע כלום,אלא פשוט ללכת לישון כשהדבר האחרון בראש זהו החומר. זכרו: כשאתם קוראים בקול רם - המוח זוכר את מה שראיתם וגם שומע את מה שקראתם או אמרתם ואומר לעצמו : אני אזכור זאת.זוכרים את המשפט הראשון ?העיקרון שבזיכרון הוא: שהסבלנות חייבת לגבור על העצלנות. ואז אחרי המבחן הבא תגידו לעצמכם: הסבלנות משתלמת. ב-ה-צ-ל-ח-ה.

טיפים לשיפור הזיכרון - בת שבע

קודם כל בעבודה משרדית עמוסה כאשר אתה שוכח איפה שמת דבר מה, או מה רצית לעשות - לא להכנס ללחץ. כי אז הכל מתבלבל, פשוט, להניח לזה , ולחזור לזה לאחר זמן מה.

טיפים לשיפור הזיכרון

לפני שאתה יוצא מהבית תגיד "אמן". נוטריקון - ארנק, מפתחות, נייד

טיפים לשיפור הזיכרון - ציון ואתורי

לאמן את המח בזיכרון מצולם, להסתכל באלבום תמונות ולשחזר את התמונות בזיכרון, כנ"ל בחיי היום יום להסתכל סביבנו מי נע בקירבתנו ולשחזר את מי ראינו היום.

טיפים לשיפור הזיכרון - סיבל זוארץ

על מנת לזכור מס. דברים שאין ביניהם בהכרח קשר וגם אם יש לפי סדר מסוים - חברו בראש סיפור - שיהיה מטורף ומשעשע ככל האפשר, כולל רגשות, בדיחות, דברים לא הגיוניים כמו פיל ורוד והר עשוי שוקולד.. להפוך לסיפור צבעוני וכך אפשר לזכור גם לפי סדר ההופעה של הפריטים בסיפור את כל מה שהכנסתם בהתאם לדמיונכם הפרוע.. טיפ נוסף - עשו זאת בהסתמך על דברים אישיים או ספציפיים לכם ולתחומי העניין שלכם. גם תקבלו סיפורים צבעוניים וגם תוכלו לזכור לאורך זמן - סיפור נקלט בקלות ולאורך זמן יותר מרשימה סתמית. טוב ללימודים, רשימות, משימות, ועוד.. עצם המצאת הסיפור ובדיקת הזכרון מעודד שיפור יכולות הזכרון ומאפשר יצירת חיבורים עצביים חדשים. בהצלחה.

טיפים לשיפור הזיכרון - יהודית ו

להיתרגל לעשות את הדברים הקבועים בזמן..זה אומר את מפתחות הבית האוטו שלטים של טלוויזיה מזגנים מאוורירים מכשירים ניידים במקום קבוע ..חוק בל יעבור..לפני שיוצאים ונכנסים מהבית לעשות סיבוב שהכול בסדר ..וכמובן את מה שצריך לרשום ..לכתוב לקרוא להנות ממחשב זה עוזר מאודובאמת היום נודה על הטכנולוגיה שעוזרת ..כמה שאפשר להיות רגועים זה עוזר לזיכרון ובכלל לחיים ולהשתדל לא להיות בלחץ {<:} מייחלת שנוכל לזכור כמה שיותר ...

טיפים לשיפור הזיכרון - פנינית ק

כשאתה מקבל מידע חדש - חזור עליו בקול רם פעמים אחדות אחר כך מצא משהו דומה למשל - לבחורה קוראים דורית אלמוג דמה את אחייניתך דורית כשהיא שוחה בחוף אלמוגים כעת חזור בקול רם על השם מנסיון - זה עוזר

טיפים לשיפור הזיכרון - אורית מ

הטיפ שלי לזיכרון במידה ואני נמצאת במקום אחד וצריכה לעשות משהו במקום אחר וכשאני מגיעה למקום הזה אני כבר שוכחת למה הגעתי אליו... אני פשוט חוזרת למקום הראשון בו חשבתי על הדבר וזה צף מחדש..נשמע מסובך אבל זה פשוט

טיפים לשיפור הזיכרון - יעל סלע

כשאני הולכת למכולת אני מחלקת את רשימת הקניות לפי הקטגוריות השונות כמו למשל קבוצה של דברי חלב, קבוצה של ירקות (טריים וקפואים), חומרי ניקוי ועוד. כך אני זוכרת טוב יותר.

טיפים לשיפור הזיכרון - אהוד ש

כשאני עוזב את הבית אני אומר לעצמי את המילה "גמד" ככה אני זוכר לכבות את הגז, לקחת את המפתחות ולסגור את הדלת.ג - גז מ - מפתחות ד - דלת ובאופן פשוט "גמד".

טיפים לשיפור הזיכרון

לעשות טבלה, ל 24 שעות מעכשיו לאחור.ז.א. מה עשיתי לפני שעה ולרשום. מה עשיתי לפני שעתיים ולרשום. וכן הלאה כשמגיעים ללילה רושמים ישנתי עד שמגיעים ל 24 שעות. זה נשמע מסובך אך זה כיף.

טיפים לשיפור הזיכרון - אסתר

יש לי תחושות מוקדמות או ידיעה שאיני משתמשת בה, שחסר לי משהו, יש להיתייחס בכבוד לידיעה הזאתלתת משמעות לחייך, חיזוק הבטחון העצמי, לעסוק המה שאתה אוהב, ויודע, קרוב עליך, משחרר, ועוזר לזכרון לבטוח בעצמך, שאתה טוב, איכותי, וזוכר, לא מפחד זכרונות מהעבר, רק ממקום של קבלה, את החוויה לסלוח לעצמך כשאתה לא זוכר, הרבה סליחה עצמית הזכרון הוא סלקטיבי? אז מה? אפשר לסמוך על הראש שאת הדברים החשובים באמת לא ישכח שוב סליחה לעצמך הכל יסתדר

טיפים לשיפור הזיכרון - רבקה תמיר

לאתגר את המוח עי' למידת חומר חדש שדורש מאמץ מוחיהתעמלות יום יומית שהחמצן יגיע למוחותזונה מאוזנתוהכי חשוב לא לתת למוח להרדם לשחק במשחקי חשיבה תשבצים ועוד....לוותר על הלחץ לחיות חיים מאוזנים חשיבה חיובית מדיטציה ועוד

טיפים לשיפור הזיכרון - מירב ושדי

ראשי תיבות! לדוגמא, על מנת לזכור תאריכים או מספרים אני הופכת את המספרים לאותיות ומהן יוצרת מילים מראשי התיבות.

טיפים לשיפור הזיכרון - א.ב.

להתרכז בבן אדם, לפנות מחשבות טורדניות ופשוט לתת תשומת לב לבן אדם שמולנו ולהקשיב לו אז נזכור את פניו ואיך קוראים לו.. ואם נפנה אליו בשמו אין סיכוי שנשכח גם אם אמר זאת בתחילת השיחה. ועוד טיפ קטן לדמיין שהסלולאר הוא נייח ולחזור לחייג מספר בלי לחפש אותו בזכרונות!

טיפים לשיפור הזיכרון -אביגדור

1. לא להשתמש בסימניה לזכור את מספר העמוד.
2. לא לפתוח את הספר עד שאתה לא נזכר במה שקרת בפעם האחרונה.
3. למתקדמים.......לקרוא שני ספרים בו זמנית.
4. תרגול חייב להיות יום יומי "תעזבני יום העזבך יומיים".

טיפים לשיפור הזיכרון -חיה בן דור

קראתי את הטיפים של אחרים ורובם כותבים לרשום לעצמם דברים כדי לזכור הטיפ שלי הוא: להיפך לא לרשום כלום ולהשתדל לזכור, בכך מאמנים את המוח לזכירה.

טיפים לשיפור הזיכרון -חנה ויצמן

אני סובלת מדסלקציה וקשב ורכוזכאשר אני רוצה לזכור משהו אני מפעלה האסוצציה ,דוגמהימקה באנגלית זה כיפהזכורת את המילה יה קבלתי מכה.מילה באנגילת קיקרת צרצר,קרקר

טיפים לשיפור הזיכרון

כשאני מכיר אדם חדש,על מנת ליזכור את שמו אני משייך אותו לאדם ותיקשאני מכיר עם שם זהה. במידה ויש לי ליזכור מספר רב של דברים אני פשות רושם בפינקס קטן שצמוד אלי

טיפים לשיפור הזיכרון

הטיפים שלי הם: במידה וצריך לזכור עשר מילים באנגלית עם פירושים.. כותבים על כרטיסיות ונותנים לאדם מולנו לבחון אותנו, כאשר נדע את המילה ניקח את הכרטיס אלינו וכאשר נשגה האדם מולנו יקריא את התשובה הנכונה ויחזיר לסוף. היכולת השאפתנית שלנו לנצח את האדם מולנו תגרום לזכרון לעבוד "שעות נוספות". זה עובד מדהים וניסיתי את זה על ילדים עם בעיות זיכרון! ניתן לומר את המילים בטונציה מסויימת שתצחיק את האדם שצריך לזכור את המילים וכך הוא ייזכר בכל פעם. הכנסה של המילה לתוך הקשר במשפט גם תעזור, ניתן לספר לאדם היושב מולנו איזה משפט עלינו או משפט מצחיק. אבא שלי אוהב לישון על הספה הענקית. הילד יצטרך לזכור את המילה ספה ואם לא יזכור אז אשאל אותו איפה אבא שלי אוהב לישון..

טיפים לשיפור הזיכרון - מור ברגר

לקרוא את הספר "סוד הזיכרון המוצלח" של ערן כץ.... משם השמיים הם הגבול

טיפים לשיפור הזיכרון - ב.ח.ד

הטיפים שלי הם: במידה וצריך לזכור עשר מילים באנגלית עם פירושים.. כותבים על כרטיסיות ונותנים לאדם מולנו לבחון אותנו, כאשר נדע את המילה ניקח את הכרטיס אלינו וכאשר נשגה האדם מולנו יקריא את התשובה הנכונה ויחזיר לסוף. היכולת השאפתנית שלנו לנצח את האדם מולנו תגרום לזכרון לעבוד "שעות נוספות". זה עובד מדהים וניסיתי את זה על ילדים עם בעיות זיכרון! ניתן לומר את המילים בטונציה מסויימת שתצחיק את האדם שצריך לזכור את המילים וכך הוא ייזכר בכל פעם.הכנסה של המילה לתוך הקשר במשפט גם תעזור, ניתן לספר לאדם היושב מולנו איזה משפט עלינו או משפט מצחיק. אבא שלי אוהב לישון על הספה הענקית. הילד יצטרך לזכור את המילה ספה ואם לא יזכור אז אשאל אותו איפה אבא שלי אוהב לישון..

טיפים לשיפור הזיכרון

כל מה שאתה עושה להגיד בקול רם

טיפים לשיפור הזיכרון

לקרוא רשימה ארוכה לפחות 15 מילים לנסות לזכור ולאחר מכן לחזור על כך בעל פה ואם זה לא עוזר לנסות בשנית

טיפים לשיפור הזיכרון

כאשר אני מבשלת מתכון עם מספר רב של מוצרים, אני רושמת לי על דף בטור את כל המוצרים , וכל פעם ששמה משהו , אני מוחקת מהרשימה עד שלא נשאר כלום. זה סימן ששמתי הכל, ז"א לא שכחתי כלום.

טיפים לשיפור הזיכרון - יפעת

אין לי טיפ חדשני לשיפור זיכרון , אני עושה חזרות מרובות. משננת עד למצב של שירה וכך זוכרת : לחם, שוקו, עגבניות וחלב... לחם, שוקו, עגבניות וחלב... לחם, שוקו, עגבניות וחלב...

טיפים לשיפור הזיכרון - צילה

כאשר אני רוצה לזכור תאריכים חשובים כמו ימי הולדת או יום נישואין אני מחברת בין אירועים הקרובים בזמן שיש להם קשר תוכני. לדוגמא, יום הולדת של הבן שלי קרוב ליום הולדת של סבא שלי (הבן נקרא על שמו).

טיפים לשיפור הזיכרון - עידו ט

בשביל שיפור זיכרון התחלתי ללמוד ספרדית!

טיפים לשיפור הזיכרון - גל ש

אני עושה רשימות של דברים שחשובים לי בפנקס קטן וכל יום מציץ בו ככה אני זוכר טוב יותר

טיפים לשיפור הזיכרון - א.ס.

טיפ חשוב: אפשר לצייר ביד בגדול שמונה שוכב בלי לעצור כמה פעמים, שזה מספר האין סוף וזה נותן לנו ריכוז טוב יותר, נחים, יושבים, עוצמים עיניים ומנסים להיזכר, זה עוזר הרבה פעמים.טיפ נוסף: אם רוצים לזכור דברים יותר טוב אפשר לצייר על דף אחד "איקס" עבה בטוש שחור ובדף אחר שני קווים מקבילים גם כן בטוש. פעם מסתכלים במשך 30 שניות על האיקס ואחר"כ על הקווים המקבילים 30 שניות ועוצמים עיניים, זה גורם לריכוז טוב יותר ולזכור דברים. מאוד עוזר!

טיפים לשיפור הזיכרון - הכנר

לזכור חומר הנלמד, הפיתרון היחידי הוא לשנן אותו מספר פעמים לאחר שכתבת סיכום של החומר.

טיפים לשיפור הזיכרון - מושקוביץ יחיאל

ב"ההטיפ שלי הוא קצת הפוך מהטיפים של כולם,זאת אומרת אני מנסה להרחיק קצת מעצמי את המידע אותו אני רוצה לזכור ומיד להחזירו, כך פעמיים שלש, ובצורה זאת הוא נכנס יותר טוב,לדוגמא ביררתי שהכתובת של אלמוני זה ברחוב פלוני 87 קומה ב' דירה #4. אז קודם אני חושב טוב על המידע מסדר אותו, (אגב תוך כדי שאיפה של אויר פנימה, זה עוזר שיכנס.) אח"כ אני סופר חמשה ספרות אחורנית - 54321, או 12,11,10,9,8.שאהיה מוכרח להסיח דעתי לחצי דקה מהמידע, ואח"כ שוב חוזר לעצמי בראש את הכתובת המדויקת .אח"כ שוב דוחה את ה מידע, עם יותר ספרות אחורנית., אפשר לחזור על התהליך הזה כמה שרוצים, ולהאריך כמה שרוצים. זה עובד. תודה

טיפים לשיפור הזיכרון

הטיפ שלי לזכור שפה ואקסנט דיבורה על ידי הקשבה לתוכניות טלויזיה באנגלית ו/או בכל שפה שתרצו ללמוד ללא התרגום במשך שעות, תוך כדי יכנס האקסנט לאוזן ותוכלו לתרגל במקביל אופן ביטוי נכון לשפה, וכן הבנתה על ידי האירועים המומחשים בסרטים. בכיתה ב הבנתי אנגלית בסיסית בדרך זו.

טיפים לשיפור הזיכרון - צופי-ה יפה

לנעול את דלת הבית ולהגיד בקול- נעול , נעול , נעול.

טיפים לשיפור הזיכרון

*יש צורך להבחין איזה זיכרון חזק יותר אצלכם, זיכרון חזותי או זיכרון משמיעה. אם לדוגמה זיכרון משמיעה דומיננטי יותר ניתן להקריא בקול את הרשימה, הנוסחאות וכד'' ואם ההפך הוא הנכון יש צורך לכתוב הכל ולקרוא מהדף. * לגבי זיכרון מספרים אני מבצעת מעין פעולות מתמטיות עם הספרות וכך אני זוכרת

טיפים לשיפור הזיכרון -חיה בן דור

use it or loose it
ללמוד, לקרוא, לאתגר את המוחאני למדתי שפות בשמיעה של דיסקים וספר. כתוצאה מכך חל שפור עצום בריכוז בקשב ביכולת לקרוא וללמוד

טיפים לשיפור הזיכרון -חנה פיט

לכל מספר או פנים או תמונה ישנה קונוטציה - אם אנו רוצים לזכור מספר טלפון לקשור אותו למשל לתאריכים מוכרים או גילאים..... וזה פשוט נרשם.

טיפים לשיפור הזיכרון

אתה לא רוצה לשכוח לכבות את הגז ביציאתך מהבית . אתה אומר בקול רם מספר פעמים " אני לא רוצה לשכוח לסגור את הגז " האמינו לי שזה עובד !

טיפים לשיפור הזיכרון

על המקרר יש לי דף ובו אני רושמת כל השבוע כל דבר ממצרכים שנגמרו לי , אם יש לי בדיקות, פגישות,או שיחות טלפון שעלי לעשות בקיצור כל מה שאני צריכה לעשות השבוע רשום שם.

טיפים לשיפור הזיכרון - חנה פיט

לכל מספר או פנים או תמונה ישנה קונוטציה - אם אנו רוצים לזכור מספר טלפון לקשור אותו למשל לתאריכים מוכרים או גילאים.....וזה פשוט נרשם.

טיפים לשיפור הזיכרון

טיפ לזיכרון של מספרי טלפון בו השתמשתי כשהייתי צעיר היה להפוך את הספרות אותיות ולזכור את המספר כמילה . טיפ מעולה לשיפור הזיכרון שלמדתי, אך אופס שכחתי אותו כבר.

טיפים לשיפור הזיכרון - חנה ש

לפתור הרבה תשבצים מכל הסוגים

טיפים לשיפור הזיכרון

לבתי הצעתי להתכונן למבחנים ולזכירת דברים אחרים, לשיר את החומר שהיא אמורה לזכור ולו רק את הנקודות החיוניות.

טיפים לשיפור הזיכרון - נורית צין, קינסיולוגית

הטיפ שלי לזיכרון שמונה עצל. שמעתם על שמונה עצל? שמונה עצל הוא סימן שמונה שוכב, הוא עצל כי לא בא לו לעמוד... והוא דומה לסימן האין סוף הידוע. אז אם אתם רוצים לזכור משהו, צרו שמונה עצל בעזרת העיניים (התבוננו בצורת שמונה עצל עם העיניים) וחשבו על מה שאתם רוצים לזכור. אפשר גם ללכת על קו שמונה דמיוני על הרצפה ולחשוב על מה שאתם רוצים לזכור...ואפשר גם לצייר עם האצבע שמונה עצל על השולחן...בהצלחה נורית

טיפים לשיפור הזיכרון - עמיאל

הטיפ שלי לזיכרוןיש לחלק בין הדברים1 זיכרון לטוח ארוך - כגון תאריכי יום הולדת2 זיכרון לטוח קצר - כגון היום מחר פגישה חשובה3 כמות: א תזכיר, ב רשימה כגון קניות וכיו''ב ואני פותר את הבעיה ע"י הפלאפון או יומן במחשב - או שאני רושם לי תזכירים חשובים (טוח ארוך), או תזכירים (פגישות חשובות)או ברשימה (כגון לקניות)אם אין שכל - אז ברוך השם שיש היום את הטכנולוגיה!!הבעיה תהיה ביום שבת או יו"ט למי שלא משתמש במכשירים!!!!

טיפים לשיפור הזיכרון - עמית ש

כאשר אני רוצה לזכור טוב יותר אני לא עושה משהו תוך כדי שאני עושה משהו אחר - למשל מדבר בטלפון! פעולה אחת = זיכרון טוב יותר!

טיפים לשיפור הזיכרון - אתי פ

אני משתמשת בשיטת "האחות המכוערת" - כל פעם שאני לא זוכרת שם מסויים אני מתחילה לעלות במוחי שמות עם צליל דומה, עם אותיות שאני זוכרת מהשם וכדומה עד אשר אני מגיעה לשם.